CX/GL Te és Motorod

Válasz küldése
ostobi
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015.12.24., csüt. 16:41
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7021

Hozzászólás Szerző: ostobi » 2019.03.22., pén. 15:55

Persze, mentő, röntgen mindn volt. A baleset után még felállítottam a motort, sétálgattam. Aztán éreztem, hogy szűkül a nadrág és a rendőr is jobbnak látta kihívni a mentőket. Mostmár ráallni sem tudok. Köszönöm!

Avatar
Arthur
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2014.04.10., csüt. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7022

Hozzászólás Szerző: Arthur » 2019.03.23., szomb. 08:47

Jobbulást Komám!
Én a helyszínen kicsontoztam volna a buzernyákot!
"Az elv olyan, mint a fing. Tartja az ember ameddig csak tudja!"

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3793
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7023

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2019.03.25., hétf. 13:33

7019 ostobi
sajnálattal nyugtázom a történteket :- (
Remélem h a rendőr nem csak ott volt és
rendesen el is járt?
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1968
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7024

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2019.03.25., hétf. 13:41

Ostobi, erre nincsenek szavak. Arturral értek egyet.
Lejárt jogsi stb, sokat elárul róla. Így remélem megkapja méltó büntetését és örökre eltiltják!
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

ostobi
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015.12.24., csüt. 16:41
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Kapcsolat:

Re: 7023-7024

#7025

Hozzászólás Szerző: ostobi » 2019.03.26., kedd 12:05

Köszönöm! Először csak járőrök jöttek ki, velük minden rendben volt, jelezték is a fickónak,hogy gáz van a jogsival. A helyszinelőket nem várta meg a mentő. Most hívtak a biztosítótól, hogy holnap jön a kárfelvevő a szemêlyes dolgokról kell listát írnom. A motort majd máskor szemlézik. Nem sok jót hallottam ezekről a szemlékről, nem tudom, hogy jöhetnêk ki jól ebből. A sisakon ês a kesztyűn kívûl minden sêrült-szakadt. A motoron sok kisebb sêrülés van, elsó lãmpa kerete, kuplungkar törött, első sárvédő keret súrlódott, plexi törött, bal index törött-ferdült, tükör, lábtartó, váltókar surlódott, oldaltáskafogott sokat, az nagyon surlódott ês a hátsó nagy doboz.

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1968
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7026

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2019.03.26., kedd 12:54

Ne hagyd magad, kérd a a motor szemlet azonnal. Minden egyes sérült alkatreszrol lista es min 2 fotó. Azt is mond, higy OT ra keszultel, értékes motor.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
papa
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2014.04.08., kedd 22:14
Tartózkodási hely: Abádszalók
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7027

Hozzászólás Szerző: papa » 2019.03.26., kedd 16:42

Szia Ostobi!
Sajnálom hogy így jártál, de az a szerencse a szerencsétlenségbe, hogy komolyabb bajod nem esett.
Engem tavaly ősszel toltak meg Debrecenben az egyik lámpánál, a hátúja a motornak rendesen összetört.
Én azt csináltam hogy össze írtam tételesen mit kell cserélni, amit csak újból lehetett javítani annak az új árát, amit bontásból lehet beszerezni annak a bontott árát + posta költség + a munkadíjat sac/kb, Mikor kijött szemlézni a kárszakértő oda adtam neki, kb 2 hét múlva hívtak telefonon és felajánlották ugyan azt az összeget amit én össze szedtem olyan feltétellel, hogy további követelésem nem lesz feléjük és akkor nem kérnek részletes számlát. Ha esetleg a személyi sérüléseddel kapcsolatba merültek fel költségek azt is bele kell venni. Én velem nagyon rendes volt a Hungária biztosító.
Amit ma meg tehetsz, ne halazd holnapra, mert nem-biztos hogy megéred.

gpeter
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.12.19., vas. 00:54
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7028

Hozzászólás Szerző: gpeter » 2019.03.26., kedd 16:50

Szia Ostobi!
Velem 2010-ben történt szinte ugyanez. Motoros barátok tanácsára vonakodva elmentem egy ügyvédnőhöz, aki 20% jutalékért intézett amit tudott. Legkevesebbet a motor kárra és a ruházatra fizetett a biztosító, a személyi sérülésre és "nem anyagi jellegű" kárra kicsit többet. Munkából hazajövet történt, a társadalombiztosító is átvállalt kb. másfél hónap bért és járulékot. Mivel személyi sérülés volt, bíróságra került volna az ügy, de mediátornál (ez valami per előtti békítő-közvetítő) sikerült a motor rendbehozásához hiányzó maradékról megegyezni a gázolóval.
Ezt azért írtam, mert fele se jutott volna eszembe, az ügyvéd tudta merre hány méter, végül nem sajnáltam a díját.

ostobi
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015.12.24., csüt. 16:41
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Kapcsolat:

Re: 7028

#7029

Hozzászólás Szerző: ostobi » 2019.03.28., csüt. 08:43

Köszönöm, a tippeket. Tegnap megvoltak a szemlék, mind a személyes tárgyak, mind a motor. Korrekt volt mindkét ember, de tudom, ez nem jelent semmit, a kasszánál derül ki a lényeg. Gpeter egy telszámot tudnál küldeni, vagy aki ismeri a számodat, el tudja küldeni?

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1968
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7030

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2019.03.28., csüt. 10:05

A biztosító hívni fog és egy azonnali menekülő összeget fog kínálni. Ez fele se amit kell kapjál. Ne fogadd el! Se postán érkezik, se átutaláshoz ne adj számlaszámot. Ha az összeg hozzád kerül, onnan vége.
Nekem kocsi ügyben volt ilyen. 0 az akart adni. 2 hét után ez 150 lett. Bevittem a kocsit márkaszervizben és kértem egy tételes árajánlatot. Ez közel 300 e vol. Ezt elküldtem neki, és mondtam h megyek szervizben. Azonnal hívtak és "miért márkaszerviz stb hülye kérdések" van olcsobb stsb. Elmondtam, h ez egy x autó és ezért csak x szervízbe vittem és viszem.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég