Nemzetközi találkozó

Válasz küldése
öregkis
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.06., vas. 18:23
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi találkozó

#41

Hozzászólás Szerző: öregkis » 2010.02.05., pén. 23:07

szia mindenki!
A találkozóról keveset hallani. A szervezésben nem igen tudok segíteni. Hát legalább tipp adással hozzájárulok, és erre bízatok másokat is, hogy a szervezőknek legyen miből mazsolázni. Aszervezők pedig némi iránymutatást adhatnak.
Nagyon szurkolok hogy minden flottul menjen, maradandó élményekben legyen részük a meszziről és közelebbről érkezőknek.
Kentaurral történt "fejben ivás" közben fülei közül kipattanó ötletet remélem Ő is rövidesen elővezeti.
Az én egy letem:| A tiszajenői Péli Tibor még csak huszonnégy éves, de már az övé az ország egyik legnagyobb veterán motor kiállítása. A fiatalember tizenhárom évesen kezdte vásárolni a kétkerekűeket, melyeket mind a mai napig a legnagyobb precizitással újít fel. Gyűjteménye 2009-ben is számos díjat nyert, és gazdagodott pár újabb kuriózumnak számító darabbal is.
Tiszajenő határában minden különösebb feltűnés nélkül egy motoros paradicsom lapul meg. Péli Tibor szerint így van ez jól. Ha valakit érdekelnek a szerzeményei szívesen megmutatja őket — előzetes megbeszélés után —, de nem szeretné, ha egy állandó múzeum alakulna ki a gyűjteményből.


A cikk a hirdetés után folytatódik



A motoroknak helyet biztosító éplület polcain tucatjával sorakoznak a különböző díjak, melyeket idén is sikerült gyarapítania. Idén március 29-én a Kunhegyesi XI. Motorkiállítás és Szépségverseny veterán kategóriájának első helyezését érte el. Júniusban az Alföldi Veterán Börzén megrendezett Magyar Motorkerékpárok Kiállításon öt darab motorjával érdemelt ki különdíjat. Augusztus 20-án, Tiszainokán a falunapon Nagy Árpád mezőtúri kerámiakészítő által alkotott, motoros díszítésű fali díszt vehetett át. Itt egy fekete TLB, egy szürke Danuvia, egy Csepel 250-es, valamint egy Panni R50-es volt kitéve a közönség fürkésző szemeinek.

Legújabb szerzeménye egy Belgiumból exportált Pannónia T9-es modell, melyet 1967-ben gyártottak, és szinte eredeti állapotban maradt fenn. A jármű pár helyen eltér a sima belföldi szériától, kipufogói is fentebb helyezkednek el.

Tibor régebben próbálkozott veterán autók kipofozásával is, de rájött, hogy a motorok sokkal jobban érdeklik. Arra a kérdésünkre, hogy gyakran motorozik-e, mosolyogva válaszolt. Nem szeret motorozni. Számára az igazi élményt a motorok összerakása jelenti. Igaz, az összes gépe használható állapotban van, ami nem kis teljesítmény, hiszen a veteránok között sorakozik több darab a harmincas évekből is.

Itt található pédául egy 1936-os Csepel Turán, ami a kiállításon a legrégebbi magyar gyártású motorkerékpár. Gyűjteményének egyik legbecsesebb darabja egy 1938-as, nikkeltankos, blokkváltós Csepel WM, mely típusból az egész országban mára ez az egy darab maradt. Volt már rá példa, hogy kétkerekűit sokan megszólták; nem működőképesek, mire Tibor berúgott egy veterán csodagépet és messzire robogott vele.

Gépkereskedő vállalkozásban dolgozik

A tiszajenői fiatalember szakmája szerint karosszéria lakatos, de édesapja mezőgazdasági gépkereskedő vállalkozásában dolgozik, így a nyári napok nagyrészét munkával tölti. Ennek ellenére a motoros gyűjtemény összes darabja csillog-villog Képeket találtok Google ba a nevet beírva. Péli Tibor Tiszajenő Jókai ut 1. 06-30-2894007

öregkis
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.06., vas. 18:23
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi találkozó

#42

Hozzászólás Szerző: öregkis » 2010.02.06., szomb. 15:53

szia mindenki.
Találkozó!
Általam nagyrabecsült vállalása néhány embernek az, hogy megszervezi a találkozót.
Azzal hogy leírom mik jutnak eszembe ezzel kapcsolatosan, vagy segítem öket, vagy nem. Ha csak egy gondolat is hasznosul már nem hiába kétujjaztam a billentyűt.
A találkozóval kapcsolatosgondolataim, melyek valószínűleg bennetek is felmerültek.
Mit tartalmazzon a részvételi díj?
1: emlék tárgy, mi legyen az emléktárgy, és milyen értékben.(erre is ötletek)
2: Közös programok költsége. Melyeket kell előre finanszírozni, ez kerülhet bele a részvételi díjba. (pl: bográcsos főzés akár többször is igen, termálfürdő nem)
3: 1-2 diák tolmács 24 órás szolgálat. Vendégek nyelvtudásáról előre információt kérni.
4: Amikor nincs közös főzés, megfelelő étkezési lehetőség felkutatása, akár a bázistól távoli helyen. Biztosan többen lesznek akik maguknak főznének a bázison amikor nincs közös főzés.
5: Közös főzés? Hány főre? 30 vagy 150. ennek technikai megszervezése sem egyszerű.

Anélkül hogy a példát javasolnám, egy napi programot igy képzelem el: (ettől függetlenül a példa reális és megvalósítható)

Gárdony , idulás 08ó -kor
Tiszajenő motormuzeum 10,30-12 ig (1,5 óra)
Tiszakécske ebéd 12,30 -13,30 ig Étterem a fürdőben és 200m belül még 3-4 másik
Kécskén Termálfürdő 13,30-17,30 (4óra )
Gárdony 20 ó. Vacsora egyénileg dobozból vagy vendéglőben.

Gárdony -Solt 68km 56 perc
Solt -kecskemét 102 1ó40p
ö: 170 2ó30p

Ehez jó ha van egy katonatisz beállítottságú ember aki gondoskodik ébresztésről indulásról stb. és arról, hogy csúszások ne keletkezzenek. (ahogy egy idegenvezető is szokta tenni)
A motormúzeumot most fedeztem fel az interneten. Tiszakécske kedvelt célpontja a német és holland túristáknak a fürdője miatt. Sokan közülük áprilistól októberig itt laknak lakókocsiban v. bérelt nyaralóban. Mi is akalmi látogatója vagyunk. Nem fárasztalak tovább kedves olvasója e soroknak.
üdv

Avatar
lferi
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.10.23., pén. 09:33
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi találkozó

#43

Hozzászólás Szerző: lferi » 2010.02.06., szomb. 18:00

Szia Öregkis!
Nagyon jó ötleteket írsz.
De mielőtt nagyon belemerülnél nézd meg légyszíves főoldal túrák a nemzetközi találkozó programja fenn van igaz nem magyarul.
Azt, hogy a programok minden percét katonás pontossággal be kellene tartani nem gondolom ez egy laza baráti találkozó és motorozás kellene hogy legyen legalább is első alkalommal. Aztán azt sem tudjuk ki mennyire fog berúgni másnap hogy fogunk ébredni. A tartalék ötletek mindenesetre kellenek, ha valami közbejön elő lehessen húzni a tarsolyból alternatívát.
Ez a motoros múzeum egyébként tetszik, el kellene menni oda a csapatnak a nemzetközi találkozótól függetlenül.
Fel kellene venni ez évi túraterveinkbe!!
Üdv LF

Avatar
Pali
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 17:51
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi találkozó

#44

Hozzászólás Szerző: Pali » 2010.02.06., szomb. 21:09

Sziasztok!

Én úgy tudom, de a Győző majd pontosít, hogy a Nemzetközi Találkozó programja már nagy vonalakban megvan.
1. nap megérkezés Gárdonyba szállás elfoglalás ismerkedés
2. nap Pusztavacs
3. nap Dunaújváros hajókázás stb. (Boda Kapitány szervezése)
4. nap Balaton körbemotorozás
5. nap búcsúzkodás

Öregkis az ötleted nekem is tetszik én már halottam erről a srácról. Osztozom a Lantos Feri véleményén szerintem amit leírtál ez egy tökéletes nyári egynapos túra lehetne.

öregkís

Re: Nemzetközi találkozó

#45

Hozzászólás Szerző: öregkís » 2010.02.06., szomb. 22:17

Mint irtam is, ez nem felvetés, inkább csak ráértem volt a részemről.
üdv öregkis

kentaur
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.10.28., szer. 23:22
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi találkozó

#46

Hozzászólás Szerző: kentaur » 2010.02.16., kedd 13:07

Hello Mindenki!

Vitára bocsájtanék, ahogyan kBandi motoros társam és barátom jelezte, néhány programot, ill., amennyiben a pusztavacsi étkek elkészítését újra rám bíznátok,
- a menü összetételét:

1. Az 'Ország Közepe' hez közeli (Újszilvás) Bolyhos Pálinka főzde meglátogatása egy olyan 'Hungarikum', mely megoldhatná az ajándékok,- egyéni vásárlóként, nem a találkozó költségére, souvenier-ként történő beszerzését is.

2. A menü - létszámtól függően - bográcsban vmi betyáros pöri (csülök) és/vagy leves (ragu), vmint a európai szájíznek is elég változatos barbecue/grill húsok (szárnyas/sz.marha/borjú) és zöldségek..

üdv
kentaur

Megjegyzés: Nem elfeledve a találkozó létrejöttének ötletét kirobbantó videora (annak elkészítőjére :Udvari Péter)
- az események rögzítésére/dokumentálására is gondolni kellene, ill. a tartalmas kommunikációt segítő, vmifajta eszperantó nyelven, tolmácsolás szükségességét.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3793
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi találkozó

#47

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2010.02.16., kedd 17:13

Sracok,
1) a téma kapcsán ahogy azt Pali és Lferi is helyesen jelezték már megvannak a
programok napi pontásban a TURA menüpontban. A találkozót csak bizonyos fokig
fogjuk keretek közé zárni, ahogy Lferi is gondolta, nem kell percre pontosan rögzíteni
Ez alól kivételt képez Nagy Testvér által koordinált vasárnapi program, amikor is előre láthatóan
majd egy hajóhoz kell igazodnunk.
2) Kentaur (és ezért külön köszönet neki) vállalta az 1. napi hadtápot. A menü ügyében nem indítanék
vitát mivel bizonyítottan bízhatunk az ízlésében és ízesítésében. Nyilván át fogok adni neki egy számot
h hány főre kell majd számítania. Ennek tudatában térünk majd vissza a költségmegosztásra.
3) Nyelvi problémák: én nem tervezem, h tolmácsot fogadjunk. Én készségesen fogok fordítani németet,
angolt, de e téren számíthatunk Kentaurra, a Palusek fivérekre és azt hiszem még másokra is a csapatban.
4) Öregkis, Pali, Kentaur által javasolt programok valóban nagyszerűek, ezeket majd egy saját szervezésben
én is szívesen végigjárnám de nem akarom felborítani a már megcélzott májusi eseményeket. Ha ott leszünk
és menet közben úgy alakítjuk vagy valam még befér akkor persze, semmi gond.
5) Felvétel: köszönöm h kentaur említette, erre valóban nem gondoltam. Ez nem is kérdéses, valóban jó lenne
egy video összeállítás a rendezvényről. Ebben a támában sajnos nem vagyok jártas, eszközöm sincs, így ez
úton KÉRLEK ADJATOK JAVASLATOKAT, HOGYAN TUDJK MEGOLDANI?
6) április -közepén, a pontos időpont időjárás függő és azt még Lferi -vel egyeztetnem kell, ismét lesz egy közös
karikánk Gárdonyban, a Velencei -tó körül, amit terveim szerint a május 14-18 KONKRÉT SZÁLLÁS
FOGLALÁSSAL fogunk zárni. Ez alkalomból szeretném ha mindenki eljönne h akkor majd megbeszélhessünk
minden részletet vagy felmerült kérdést.
7) Ekkor talán már pénzbeli hozzárendelést is tudunk majd körvonalazni.
8) Akkor majd megbeszéljük az esetleges csapatfelosztást - fogadás a határon vagy valamilyen felvezetés,
asszonyok ill. a találkozóra repülővel érkezők ' felszedése ' stb.
9) szeretném ha már előtte dönteni tudnánk a logó ill. póló kérdésben h akkora már túl legyünk a rendelésen.
10) idén is lesz egy események előtti pusztavacsi látogatás de már nem bemutakozó jelleggel :-) Bizom benne h
ekkor is sokan velem fogtok tartani.
11) ki kell találnunk a motoros szépségvereny dijjait valamit a legmesszebről jött motoros diját.
12) Alkatrész igény lista. Amikor találkozunk, remélem legkésőbb Gárdonyban Lferi-nél ezt is szeretném majd
összeállítani. Ha valaki nem tudná: megbeszéltem az angolokka egész pontosan ők ajánlották fel, ha
ősszeállítunk nekik egy listát akkor elhozzák nekünk az abban foglalt alkatrészeket. - nyilván ne egy
komplett blokkra gondoljunk.

Szóval nem arról van szó h csend van az ügyben csupán most még sajnos nem aktuális a kérdés. Egyébként én
tartom a kapcsolatot a témában a németekkel és az angoloklal is.
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

öregkis
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.06., vas. 18:23
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi találkozó

#48

Hozzászólás Szerző: öregkis » 2010.02.16., kedd 21:06

szia mindenki
Na ezt hiányoltam , több kommunikáció, több tájékoztatás. Most beindult. :D
Csak azért ötleteltem, hogy megmozgassam a többi klaviatúrát is.

korai tavaszt nekünk.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3793
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi találkozó

#49

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2010.02.17., szer. 10:11

szia kentaur,
egy kis pontosítás:
' ill., amennyiben a pusztavacsi étkek elkészítését újra rám bíznátok, ' - most nem Pusztavacson
hanem a találkozó 1. napján, pénteken, az érkezést követő ismerkedő esten kéne remekelned.
'Melegítő tüzed és lenyűgöző ízed' - mellett tervzem a messziről jöttekkel az első baráti, ismerkedő kézfogást.
Bártan és nyugodt szívvel alapoznám meg a találkozó hangulatát a tüzed mellé gyűlt közös, éhes örömteli várakozás és drukkolás szellemében :-)
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
Boda kapitány
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.01.23., szomb. 12:23
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Re: Nemzetközi találkozó

#50

Hozzászólás Szerző: Boda kapitány » 2010.02.17., szer. 16:25

Halihó

A hajó igazodik hozzánk - de március elején többet fogunk tudni, ugyanis akkor kifaggatom az emberem az árakról, plusz lemegyek Révbérre és ott is megkérdezem, mi a répusz. Tudnom kéne azért, hogy közelítőleg hány emberről is van szó - a hajó befogadóképessége viszonylag korlátozott - hasamra ütve mondom, hogy nagyjából ötven... ha nagyon sokkal több, két forduló, vagy próbálok nagyobb hajót. Tolmácsossághoz részemről eléggé hozzá vagyok edződve, német-angol (plusz most kezdtem az olasz tanfolyamot...), szerintem nem lenne túl szerencsés nagyon külsősöket bevonni... Üdv
Ketten voltunk Jóskák a faluban: én meg a Sipőcz Pista...

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég