Túra

Válasz küldése
Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Túra

#5011

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2021.07.08., csüt. 09:24

5010-re

Balu!
Nem lehet, hogy csak alibiből csapódik egyesekhez csak hogy legyen mire fogni miért hozza a szerszámot?
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Túra

#5012

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2021.07.08., csüt. 09:32

Srácok !
Nem tudom, mi az aktuális szabály szépséges Erdély országban de azt gondolom, hogy biztos ami biztos, maszkot hozzunk !

Ezen kívül ami legyen:
- érvényes műszaki
- biztosítás
- érvényes személyi
- fürdőbugyika
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Balu
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2021.07.05., hétf. 12:26
Kapcsolat:

5011-re

#5013

Hozzászólás Szerző: Balu » 2021.07.08., csüt. 10:02

De, ez is lehet... :D

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Túra

#5014

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2021.07.08., csüt. 11:54

5013 -ra
Balu!
Beszéltem a Tibivel.
Azt mondja küld valamit általad a Ferinek.
Mondtam, jó hogy mondja, így figyelek, ezúttal most nem tudod már megint lenyúlni :roll:
Kértem , hogy árulja el mi az, mert így hogy nem tudom, most így viszont még ki tudod azt
cserélni ! :o :o
Hiába erősködtem és mondtam rád mindent, a Tibi csak nem árulta el, hogy mi az !
Hát Látod milyen ? :P :P
Pedig én csak jót akarok ... 8-) 8-)
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Balu
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2021.07.05., hétf. 12:26
Kapcsolat:

Re: 5014-re

#5015

Hozzászólás Szerző: Balu » 2021.07.08., csüt. 16:12

Jo. Én sem tudom, h mi az, :shock: de ha valami érdekes, tuti lenyulom, vagy kicserélem..., ha tudod, ha nem... :D
Mit akarhat vajon küldeni? :arrow: :?: Bográcsot állvánnyal? :shock: :D

Balu
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2021.07.05., hétf. 12:26
Kapcsolat:

Re: 5014-re még mindig

#5016

Hozzászólás Szerző: Balu » 2021.07.08., csüt. 16:18

Most kapcsolok: Azt irtad Győző, hogy én akkor igy most nem tudom "már megint lenyúlni"... :shock: Már megint :?: :?: :?: Lenyúlniiii :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: Há várjá máá..., mi a f.szt nyúltam én le az előzőekben... :?: :?: :? :shock: :lol: :lol: :lol:

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: Túra

#5017

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2021.07.08., csüt. 21:11

fgyozo írta:
2021.07.07., szer. 08:30
5003-ra

...
Lehet ám azért valahova akár később is becsatlakozni … van olyan akivel már így is találkoztam :- )
Te hallottál már olyanról aki csinált már ilyet? :lol: :lol: :lol:
Szia Győző!

Az a helyzet, hogy épp a közelmúltban gondolkodtam rajta, hogy milyen vakmerő, eltökélt voltam akkoriban. Simán nekiindultam du. 2-kor a bő 500km-es útnak, és olyan minőségű utakon motoroztam koromsötétben, hogy kész csoda, hogy nem álltam fejre, vagy nem állt elém egy medve, kóborkutya-falka, vagy mittudomén az úton. Most már nem érzem úgy, hogy ilyen áron is veletek tartanék.
Most majdnem leírtam, hogy "főleg úgy, hogy lemaradok a vasárnapi Transalpináról", de aztán bevillant, hogy kitelik tőled, hogy miattam módosítasz, és kényszerhelyzetbe hozol, de az sem lenne elég. Ugyanis március vége óta munkaviszonyban állok, és a jövő héten még számítanak rám, utána való héten leszek szabadságon.

Mostanában a szabadidőmet a családdal töltöm inkább, a motorozás kissé háttérbe szorult, mióta kiderült, hogy a hosszú álmából feléledő Matíz (amivel mostanában előszeretettel ingázok a 34km-re levő munkahelyemre) kevesebb benzint fogyaszt, mint a CX (a legutóbbit a Matíz nyerte 5,01 vs. 5,3-ra).
Persze ez önmagában nem lenne akkora jelentőségű, inkább az, hogy a motorra én be szoktam öltözni, de ez mostanában ebben a hőségben nem esik jól...

Van is némi gondja a CX-nek, nem nagy dolgok, de így nem szívesen járatom. (Benzincsap-membrán valószínűleg szivárog, pl.)

Szóval hétvégente elmegyünk mind a 4-en(!) kirándulni a kisautóval, jól érezzük magunkat, aztán irány haza. Erdély, meg hasonló távlatok most kikerültek a látómezőmből... :-(
Üdv.
Pesta

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Túra

#5018

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2021.07.19., hétf. 14:33

5017 -re
Pesta !
Igen, akár a tervet is módosítottunk volna, jól érzed, ha ezen múlik.
Annyit még hozzá, hogy van ott nálad más motor is ... a CX gyengélkedés
nem lehetett volna akadály.
Főleg úgy, hogy a mostani túra során kb. BMW túlsúly volt ...
Csapódott még néhány alacsony teljesítményű ... de azokat mindig rendesen megvártuk.
Ugye Balu !? :lol: :lol: :lol: :lol:
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: Túra - így is, úgy is lehet! :-)

#5019

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2021.07.19., hétf. 20:12

Szia Győző!

Remélem, szerencsével jártatok az úton, és jól éreztétek magatokat.
Lehet, hogy rosszul emlékszek, de nekem Baluról az FJR betűhármas ugrik be, az meg valahogy nem nagyon fér össze a "kisteljesítményűvel", de nem kizárt, hogy csak fantáziálok. Amúgy amióta 2x elfektettem az XX-et, azóta sokkal kevésbé érdekel a teljesítmény, de gondolom, ez nem meglepő.

Jelen pillanatban 2 motorom van forgalomképes. Az egyik a CX, a másik a Pan, de utóbbin csak rendszám van, műszaki nincs, és miután 50eFt-ból a Matizt kompletten (na jó, pótkereket nem) átgumiztattam (vadiúj nyári gumik, szereléssel együtt sem volt 50e...), azóta vonakodok közel 40e-es kiadáson gondolkodni, amikor a Pan hátsó gumija kerül szóba. Tudom, szarrágás, kifogás, meg egyebek. De az embernek rendet kell tennie a fejében, és rangsorolni a fontossági kérdéseket.

Hogy mi van most? Amint legutóbb is írtam: hétvégénként elmegyünk kirándulni. "Autóval". (Legyen dodzsem...) Hogy miért? Mert abba mind a 4-en beférünk, és mindenki jól érezheti magát. Se klíma, se elektromos ablak, se szervókormány, csak a nyers 52 lóerő, meg a sűrűn használt váltó az emelkedőkön, de ha lesajnáltok, ha nem, bizisten mosolyogva megyünk. Főleg én... :-)

És miért kirándulni? Ha összeadnám, hogy mennyi benzint pocsékoltam már el a természet keblén, akkor valószínűleg gondolkodóba esnék, pedig tudván tudom, hogy sokan szó szerint többször annyit motoroznak éves szinten, mint amennyit én a fénykoromban tettem.
Jó ideje már, hogy a bükki, mátrai motoros "túrákon" az járt a fejemben, hogy miért nem állunk meg valahol, és miért nem élvezzük az erdő hangját, illatát, a füvet, egyszerűen magát a természetet.
Motoros felszerelésben ez talán nem is olyan egyszerű, és az ismerősi körömben is egy kezemen (de lehet, hogy egy ujjamon) meg tudom számolni az(oka)t az ember(eke)t, aki(k) természetjárásra is a motort használják helyszín-megközelítő járműként.

De még mindig nem adtam választ arra, hogy miért kirándulni. Azért, mert ott tartok, hogy egy enyhe emelkedő is látványos emelkedést produkál a pulzusomban. A gázt könnyű húzni, a váltót mindig is szerettem használni, de ezek együttesen sajnos vajmi keveset tesznek az ember egészségéhez.
Elég egy pár óra a jó levegőn, néhány km gyaloglás, ha keveredik bele némi izgalom (pl.: eltévedtünk?!), vagy esetleg egy húzós emelkedő, mint volt az legutóbb szombaton, akkor kész az izzasztókúra, és pár órával később szinte megújúlt embenek érzem magam.

Upponyban jártunk szombaton, akárcsak egy héttel előtte. Előbb a Lázbérci víztározót kerültük meg (pontosabban: én tényleg megkerültem, a családot megkértem, hogy várjanak meg, megyek értük a kocsival), utóbb pedig felmásztunk a Három-kő kilátóhoz, meg a Herkó Páter keresztjéhez is. 400m szintemelkedés és a nyári időjárás elég volt ahhoz, hogy pár liter víztől nagyon gyorsan megszabaduljak.

Mondanám, hogy ez itt nem a reklám helye. De annak ellenére, hogy világéletemben borsodi voltam/vagyok, teljesen kimaradt az életemből az efféle aktivitás, márpedig Uppony és környéke lenyűgözött. Nem, nem csak a látvánnyal, hanem azzal az érzéssel, amivel ott van az ember. A gyerekkoromat idézte vissza.

Újfent remélem, hogy a ti utatok is szép emlékeket adott nektek. Egyúttal javaslom nektek Upponyt és környékét, egy utat biztos megér, én egyelőre szívem szerint minden hétvégémet ott tölteném. Hátha találkozunk! :-)
Üdv.
Pesta

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Túra

#5020

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2021.07.20., kedd 15:06

5019
Pesta !
Sétáltunk is !
Borszéken a Töndér Feredőben, a Jégbarlanghoz, a Medve barlanghoz, stb. :-)
És Homorodfürdőn is, mivel a szállásunk az erdőben volt. A fürdőbe pedig gyalogosan
menünk, már csak azért is, mert a szállás a főúthoz képest egy olyan erdei úton volt
megközelíthető ami motorral kb. garantált esés veszélye mellett volt járható.
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 14 vendég