CX/GL Te és Motorod

Válasz küldése
csabika211
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 21:49
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7161

Hozzászólás Szerző: csabika211 » 2021.01.17., vas. 11:01

Köszi megnézem.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7162

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2021.01.20., szer. 16:31

7160 papa
Megnéztem a központi email címünket, nem jelentkezett az új tulaj.
Egy olyan képre gondoltam amit szívesen látnál viszont az új, Szimpatizáns adatlaposon :-)
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
papa
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2014.04.08., kedd 22:14
Tartózkodási hely: Abádszalók
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7163

Hozzászólás Szerző: papa » 2021.01.21., csüt. 15:40

Amit ma meg tehetsz, ne halazd holnapra, mert nem-biztos hogy megéred.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7164

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2021.01.25., hétf. 13:43

7163 papa
Ok, papa, köszönöm !
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7165

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2021.02.08., hétf. 13:07

Srácok !

Nézzétek mibe futottam bele.
https://www.facebook.com/10000137738150 ... 552663422/
12:20 -tól kiváltképp érdekes a dolog :- )
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Avatar
Lichtenberger
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.11.15., vas. 21:54
Kapcsolat:

CX/GL Te és Motorod

#7166

Hozzászólás Szerző: Lichtenberger » 2021.02.10., szer. 17:02

Sziasztok!
Kedves CX-GL csapat! Alig több mint 12 éve csatlakoztam ehhez az igazán jó csapathoz,akik szívesen fogadtak. Az első találkozásnál
is mintha már régi ismerősök lennénk. Szép, és maradandó élmények fűznek ehhez a kis közösséghez. De hát egyszer minden, még
ami jó, az is véget ér.Szomorú szívvel, könnyes szemmel köszöntem el hétvégén a kedves GL 500-am tól. Muszáj volt ezt a döntést
meghoznom. Az utóbbi években már csak pár száz km-t mentem, a moci meg csak porosodott a garázsban.
Szombathelyre került. egy 50 éves emberhez. Természetesen megemlítettem neki a csatlakozás lehetőséget a csapathoz.
Győző!Az a kérésem, hogy transzportálj át engem is a szimpatizánsok táborába! Ezek után is szeretném ezt az oldalt látogatni ,
olvasgatni, hisz ha nem is szóltam. sűrűn néztem a fórumot.Bár úgy látom a korábbi aktivitások elmaradnak!
Itt küldöm mindenkinek CX-es üdvözletem!és remélem még talán összefutunk valahol, valakivel.
Mondjuk: Oroszlányi kolbászolás,talán lesz még valamikor!

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7167

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2021.02.10., szer. 17:27

7166 Lichtenberger
Szia Jani!
Szomorúan nyugtázom a leírtakat.
Na és mi a döntés? A GL -től megváltál ... de mi lesz maga a motorozás sorsa?
Arról is lemondasz?
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7168

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2021.02.11., csüt. 13:23

fgyozo írta:
2021.02.08., hétf. 13:07
Srácok !

Nézzétek mibe futottam bele.
https://www.facebook.com/10000137738150 ... 552663422/
12:20 -tól kiváltképp érdekes a dolog :- )
Győző!

Először is köszönöm a linket, én nagy örömmel néztem végig az egészet annak ellenére, hogy jóformán sosem voltam ilyen motorostalálkozón.
A CX-ek megjelenése abban az időben tényleg nagy dolog volt, akkor még csak néha-néha álmodoztam az ETZ-ről, CX-ről meg nem is hallottam még. (15 évesen keveseknek adatik/adatott meg, hogy egy nagymotor birtoklása közeljövőbeli tényként legyen számontartva. Akkoriban még Simsonom se lehetett, nem még nagymotor...)

A videó közben sok-sok gondolat merült fel bennem a mai és az akkori kort összehasonlítva. Persze más kamaszként megélni egy korszakot és más felnőttként, ezt be kell látnunk. De azért sokminden más volt akkor, annak ellenére, hogy nem is tudtam hogy sírjak-e vagy nevessek a sok sóvárgó embert látva, amikor megjelent egy-egy japán vagy német gép a videón.
Az a vágyakozás mai szemmel nézve szinte nevetséges, és ezt nem bántólag írom, hanem annak tudatában, hogy azóta sokaknak, sokunknak meglett a vágyott motor, eltelt pár év(tized), és valahogy mégsem lehet már velünk madarat fogatni, pedig a szerencsésebbeknek tényleg mindenük megvan, amire csak szüksége, szükségünk van.

A kérdés már csak az: mi hiányzik? Mi kellene ahhoz, hogy újra a régi legyen az öröm? Az az érzésem, hogy ezt a valamit a motoroktól kicsit elrugaszkodva kell keresnünk. Talán ezért is lett ennyire üres ez a fórum mostanság, mert más is ezt teszi?
Üdv.
Pesta

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: Lichtenberger

#7169

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2021.02.11., csüt. 13:36

Hm...

A "könnyes szem" sokat elárul. Amikor úgy visznek el tőled valamit, hogy tudod, mennyi élmény kapcsolódik hozzá, és azt a nyomorult motort (mert az mégiscsak egy gép!) úgy kezeljük, mintha a társunk lenne.
Aztán tényleg az is. Vagy az is volt. Az ember a lelke egy részét átengedi a motornak, és örül, ha a két rész újra együtt lehet.

Mondanám, hogy "felejtsd el!", de biztos vagyok benne, hogy nem ilyen egyszerű. Az a kis lélekdarab most már máshol van, neked kell helyette növesztened egy másikat, ha már tudod, mihez fogod azt kapcsolni: másik motor, vagy valami teljesen más? Majd meglátod, csak kezdd el keresni, mert anélkül hiányérzeted marad, amit időről-időre pótolni kell, hol így, hol úgy.

Örülök, hogy örömöt leltél a GL-ben, néha eszembe jut az az angol "mondás", miszerint a pszichológushoz nem nagyon érkeznek motorosok, pláne nem motorral. Ezt a "gyógyszert" most elengedted, remélem, hamarosan találsz a pótlására más(ika)t!
Üdv.
Pesta

Avatar
Lichtenberger
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.11.15., vas. 21:54
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7170

Hozzászólás Szerző: Lichtenberger » 2021.02.12., pén. 11:05

Sziasztok!
Olvasva Pesta írásit,visszagondolva a régmúltra, teljesen egyetértek a gondolataival.
Tényleg, hosszú percekig bámultunk a haverokkal az utcán parkoló jávát MZ-t P-20 at.
Ezek voltak a '60 as évek csúcs márkái.Elérhetetlenek a kamasz Fiúk számára.később már telt egy pedálos
Komárra,aztán rám maradt egy Tatran 125. Aztán ahogy az idő múlott, az álom álom is maradt ,mert jött az
önálló élet család, gyerekek.És már az volt a cél ,hogy legyen egy használt öreg autó ,hogy a család együtt örülhessen a kirándulásoknak.
Nálam kerek 30 év maradt ki a Tatran és az első CX 500 között.És innen jöttek azok az élmények amit említettem és Pesta is utalt rájuk
A motorok elmentek,maradt mögöttük egy űr ,de majd valamivel kitöltjük, de a velük szerzett élmények őrökre megmaradnak.
Hogy mi lesz ezután?
Nagy valószínűséggel a motorozás abba marad!
Motor nélkül nem maradok, van a garázsban egy oldalkocsis, az éjjeli szekrényemen meg egy szóló!
Ha sikerül a képet ide varázsolni meg is mutatom őket!
https://mail.google.com/mail/u/0/?tab=r ... rojector=1
https://mail.google.com/mail/u/0/?tab=r ... rojector=1
Ezekkel már el leszek :lol:
talán sikerült! Üdv mindenkinek :Jani

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég