CX/GL Te és Motorod

Válasz küldése
Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7131

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2020.07.01., szer. 10:27

Szia Győző! (meg a többiek!)

Először is elnézésedet kérem, hogy ilyen sokáig rágódtam a válaszon. Korábban is be-benéztem a fórumra, de nem tudtam mit írni. Mint ahogy az utolsó hozzászólásodat követő másfél hetes csend is arra enged gyanakodni, hogy más sem nagyon tud mit írni... Sőt, ez a csend már-már feszült figyelemnek tűnik, bár ez bizonyára jelentős túlértékelése lenne a saját jelentőségemnek (mintha mindenki arra várna, hogy végre reagáljak vmit).

A motoros élmények az utóbbi időben kimaradtak, bár néhány hete rábeszéltem magam, hogy üljek már fel végre a motorra, kezdjem meg a szezont - jólesett! :-)

Az a helyzet, hogy jó ideje már, hogy munkanélküli lettem. (10. hónapja vagyok itthon.)
A gáz csak az, hogy nagyon jól elvagyok, a járvány miatt karanténra ítélt iskoláskorú gyerekeinkkel volt idő egy kicsit együtt lenni. Teljesen más így a világ, mint akkor, amikor reggeltől estig nem is látod őket...

Ahogy a motoros bukásom után, most a munkaügyi bukásom után is azon gondolkodok, hogy miként definiáljam magam újra. Nem terem minden utcasarkon megfelelő munkahely, és egyelőre azt sem tudom, hogy egyáltalán milyen lehetőségeim lennének abban az esetben, ha egy picit mással szeretnék foglalkozni, mint amit huszonakárhány éven át csináltam.

A házon is mindig van mit csinálni, de egy biztos, hogy most időhiányra hivatkoznom elég gyenge kifogás lenne. Legalább ezekkel is tudok haladni.

Jólesik a magaméval, a sajátjaimmal foglalkozni. Lehet, hogy a "szabadúszóknak" ez már régóta ismert érzés, nekem még mindig új.

Egy korábbi hozzászólásomban már pedzegettem, hogy merre legyen az irány. Szívhez szóló választ írtál rá, de sajnos túl rövidnek érzem az életünket ahhoz, hogy megfogadjam a benne felsorolt érveket. Egyáltalán nem vagyok optimista ennek a régiónak a jövőjét illetően. Lehet, hogy csak túl sokat olvasom a híreket, túl sok negatívumot látok.

De még most, Trianon után 100 évvel is csak azt látom, hogy se gazdaságilag, se morálisan nem zárkóztunk még fel arra a szintre, amire egyébként a többség áhítozott... De ez már politika (is), szóval meghagyom a témát arra az esetre, ha majd valamelyik túrán lesz módunk személyesen beszélni.

A motoros élményedet csak annyiban tudom kommentálni, amin magam is elgondolkodok sokszor: még 2000 előtt, amikor megvettem az első CX-emet, rendkívül boldoggá tett annak ellenére, hogy arányaiban szerintem akkor, az a motor volt számomra a legdrágább az összes közül, amit azóta is vettem.
Azóta megtöltöttem a garázsomat további CX-ekkel, meg más motorokkal is, és pontosan azt érzem, amit te is, miután elhoztad a motort: jók ezek a motorok, de tényleg kell ez már/még nekem?

Persze mindenkinek a maga fejében kell helyretenni a prioritásokat. Van, aki a legújabb mobil-divatot követi, van, aki háromévente autót cserél, mert a "régi" már elavult, urambocsá' "kiment a divatból"... és van, aki azt hiszi, hogy az újabb motor teszi boldoggá. ;-)

Nekem (már) semmi ilyenre nincs igényem, szoktam mondani, hogy mindenem megvan, amire csak szükségem lehet. Sőt, jónéhány dologból a kelleténél (jóval) több is, az én boldogságom már nem ilyeneken múlik.

Talán nem lepődsz meg ezek után, ha azt írom, hogy a boxermotorosok kipróbálása sincs a bakancslistámon. Ilyen téren tökéletesen kielégít a "csónakmotor-hangú" Pan European, amivel az utóbbi időben nagyritkán motorozgatok.

A napokban találtam egy érdekes weboldalt. A régi, 2001-es németországi CX-találkozót szervező csapat weboldala már jópár éve összeomlott, és akkor bejelentették, hogy nem fogják újraindítani, mert reménytelen, és vélelmezem, bele is fáradtak már. Nekünk mindenesetre nagy élmény volt innen, Borsodból kimotorozni a CX-ekkel Schwäbisch Hall-ig, és látni, hogy ott hogyan örülnek az emberek annak, hogy azt a 2-300 CX-et és tulajdonosaikat össze tudták hívni.

Nos, az a bizonyos weboldal, amit nemrég találtam, a Wayback Machine oldala, ami időről-időre egy pillanatképet készít weboldalakról. (Bár el sem tudom képzelni, hogy mekkora háttértároló kapacitás szükségeltetik ehhez, de úgy tűnik, megoldják. Mindezt úgy, hogy az egyes weboldalakról esetenként akár száznál is több "felvétel" létezik, különféle időpontokban rögzítve.)

A délnémet CX-esek oldala (mint fennebb írtam), összeomlott ugyan, de pillanatképek vannak róla a Wayback Machine oldalán, és jó volt ott böngészni. Jó volt látni, hogy a FB világa előtt is volt kifejezetten a CX-eseknek szánt oldal, és még most is van - szerencsére egyikük pont a "mienk". Hogy meddig? Nem tudjuk, de azt borítékolni merem, hogy hiányozni fog, ha nem lesz már.

Jó kis csapat-összetartó lehetne ez a hely, kár, hogy a FB jobban leköti az embereket, pedig ott aztán tényleg még az élő fába is bele tudnak kötni emberek - és nem átallják erre pocsékolni a saját és mások idejét.

Pedig az idő drága - vigyázzunk hát magunkra, egymásra, meg erre a weboldalra is.
(Remélem, egy kicsit megtörik a csend, amit néha itt "látni" lehet.)
Üdv.
Pesta

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7132

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2020.07.01., szer. 12:19

Szuasztok,

Sajnos szomorú hírt teszek közzé. Ezért előre is elnézést kérek. :| :(

https://www.facebook.com/groups/1778907 ... /?sfnsn=mo
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7133

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2020.07.01., szer. 16:20

7313-re

Szia Pesta!
Egyébként igen, meggyőződésem hogy többen is vannak akik konkrétan várják a hozzászólásodat.
Ezek között vagyok én is :-)

Történt néhány érdekes, motorral kapcsolatos esemény a környezetemben, ezzel viszont most be is fejezem ezt a témát, hátha mondjuk Kemény Laci és Forrest, szólnak majd valamit.

Merre volt az a karikád amivel kezdted a szezont?

Mi ugye túl vagyunk Parádon – azért fogalmazok így mert te most nem voltál ott pedig hegyeztem ám rád a pinpong ütőmet - én ezt egy bemelegítőnek éltem meg, ami jól esett és lassan gondolkodom a Püspökladányi találkozón :- )

Nem tudtam, honnan is tudhattam volna hogy munka ügyben mi a felállás nálad. Bízom benne hogy mihamarabb rendeződni fog nálad ez a dolog is. Igen, az tény hogy az ember fiának úgy kerekedik ideje felemelni a fejét, körbe nézni hogy hogyan is zajlik körülöttünk az élet?
És vajon akarok-e úgy oda vissza térni?
És elő jön a fentartható és fenntartott társadalom kérdése …

Átérzem mire gondolsz az optimizmus hiánya kapcsán. Az a baj amikor a pesszimista egy jól értesült realista.
De ettől függetlenül nem szabad feladni, küldetésünk van, mi vagyunk a MAG ami vár ha kell, akár élettelennek látszódva is de őrzi az értéket, a jövő életet a kikelés pillanatáig, a kiteljesülésig.
Akár 100 évvel is Trianon után.
Pesta, régen voltunk már együtt szépséges Erdély országban …

Jól értem? – van egy oldal ahol vissza köszön a mi CX oldalunk is?
Nem áll szándékomban feladni ezt a közösségi CX-GL plattformot.
Az valóban tény, hogy néhány évvel korábban kézzel foghatóan nagyobb aktivitás volt fellelhető.
De vagyunk és elmondhatjuk hogy van egy több mint 10éves közös történelmünk !!!!!
És a melléklet ábra szerint jelenünk is és nem mellesleg épp a közös jövőről értekezünk :- )
Szóval jól van ez így nincs szükség arra a borítékra :- )

Inkább diskuráljunk azon, hogy mikor menjünk Püspükladányba?
Hány CX-et tudunk ott majd felvonultatni?
Mert hát most én is BMW R1200RT -vel mentem de legközelebb már ismét CX-el fogok :-)
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7134

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2020.07.01., szer. 18:10

Szia Győző!

https://web.archive.org/web/2019*/cx-gl.hu

Ha megnézed a fenti oldalt, akkor látsz fenn egy "zongora-billentyűzetet". Ahol fekete van benne, ott készült pillanatfelvétel.
Rákattintasz egy adott évre, majd alul megjelenik a naptár, ott katt a kékkel kijelölt napok egyikére, azon belül óra-perc időpontra, és máris láthatod a weboldalt az akkori állapotában.

Érdekes dolog. Maga a kezdeményezés is érdekes, nekem meggyőződésem, hogy nem (elsősorban) a "tudás" megőrzésére szolgál (ahogy az oldal üzemeltetője azt hangoztatja), hanem egyfajta naplózása az internetes eseményeknek. Mondjuk engem ez egyáltalán nem zavar, úgyis annyi hazugság (is) van a neten, hogy nem is lenne baj, ha akár utólag valaki kiborítaná a bilit, hogy mivel hülyítették egymást a népek a közeli vagy távolabbi múltban.

Ez pedig az az oldal, ahol említést tesznek a magyarokról is, akik meglátogatták a délnémet CX-találkozót:
https://web.archive.org/web/20020806203 ... guelle.htm

Sajnos a képeket nem archiválták, pedig szívesen felfedeztem volna magunkat valamelyiken, de az ember ne legyen telhetetlen...

A megszűnt német CX-es oldalt pedig itt nézhetitek meg:
https://web.archive.org/web/20020726164 ... reunde.de/

-----
Az idei "szezonnyitómról" csak annyit, hogy összesen volt vagy 30km, és tényleg csak a motor megjáratása volt a célom, meg annak tesztelése, hogy nem idegenedtem-e még el teljesen a motorozástól.
Üdv.
Pesta

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7135

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2020.07.02., csüt. 08:16

Nem is tudtam, hogy van ilyen archív. Ma is tanultam valamit.
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7136

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2020.07.02., csüt. 08:19

BTW. Nem akarok ünnep rontó lenni, de lentebb tettem egy bejegyzését, senki nem reagált, nem láttátok.....nem tudom.
Én nem ismertem Juhász Bélát, tán egyszer beszéltünk akkor is telefonon.

Oszy írta:
2020.07.01., szer. 12:19
Szuasztok,

Sajnos szomorú hírt teszek közzé. Ezért előre is elnézést kérek. :| :(

https://www.facebook.com/groups/1778907 ... /?sfnsn=mo
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Pesta
Hozzászólások: 782
Csatlakozott: 2011.04.21., csüt. 15:18
Tartózkodási hely: Nyékládháza
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7137

Hozzászólás Szerző: Pesta » 2020.07.02., csüt. 10:17

Oszy!

A FB-on már értesültem róla (gondolom, jópáran mások is).
Nincs róla tudomásom (persze ettől még lehet), hogy itt is résztvevője lett volna a fórumnak.

Érdekes dolog ez a CX-es közösség (meg bizonyára minden más, hasonló alapon szerveződő közösség is): az az érzésem, hogy a CX az, ami összehozott bennünket.
A kérdés már csak az, hogy mi TART össze minket.

Úgy érzem, hogy a motortípusra hagyni az összetartást elég naív feltételezés. Ennyi erővel csinálhatnánk egy listát, hogy kinél milyen alkatrész van, ki miben tud segíteni, aztán ha valakinek szüksége van valamire, akkor jelentkezik.

Az összetartáshoz szerintem már messze nem elegendő az, hogy ugyanolyan motor(ok) iránt érdeklődünk - pláne, ha mindenféle német motorokkal "szétoffolják" a fórumot... ;)
Az összetartáshoz már emberi értékek kellenek, hasonló szemlélet, életfelfogás, stb. Ennek "megéléséhez" pedig kellenek a személyes beszélgetések, amik esetünkben ugye elég ritkák.

Juhász Bélára visszatérve: sose ismertem, FB-on váltottunk pár üzenetet, de annyit tudni vélek róla, hogy a mezei hobbin túlmutatóan halmozott fel CX-alkatrészeket - ezért is írtam a FB-on arról, hogy ezt az "örökséget" gondozni kell(ene), de egyelőre -érthető okokból- ez a téma még nem időszerű.

A fentiek miatt úgy gondolom, hogy Béla búcsúztatásán illő lenne legalább a FB-os csoportból megjelennie pár embernek (feltéve, hogy itt nem volt tag), mert elég elkötelezett CX-es lehetett.

Bizony, ahogy telik-múlik az idő, egyre gyakrabban eszembe jut egyik fórumtársunk szlogenje, miszerint:
"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra - mert nem biztos, hogy megéred."

Béke poraira, megnyugvást az ittmaradottaknak!
Üdv.
Pesta

Avatar
fgyozo
Hozzászólások: 3792
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 16:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7138

Hozzászólás Szerző: fgyozo » 2020.07.02., csüt. 15:54

7137- Pesta!

Ismét szívemből szóltál !
Ez korábban már konkrétan meg is fogalmazódott, ki is lett mondva, sőt talán még az oldalunk/közösségünk alapító gondolatában is benne van, hogy a típus (CX-GL) iránti tiszteleten túl mi még egymás barátjai is vagyunk.
CX-GL Baráti Társaság – ok, most nem akartam arra külön kitérni hogy kivétel Oszy :-)

Kép
Kellemes dugó_mozgást, a párban :roll:

Zpityu
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 09:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7139

Hozzászólás Szerző: Zpityu » 2020.07.05., vas. 13:34

Kedves Pesta, Győző valamint a Többiek!
Először is részvétem Juhász Béla hozzátartozóinak!
Azért nem reagálta mert sajnos nem ismertem Őt hiszen ha jól tudom itt nem volt tag,
Egy pár szó a tagságról ha már felvetődött.
Tényleg alig mozdul a fórum de ezt már megszokhattuk, hiszen mióta tag vagyok mindig is hullámzó volt a forgalom. Remélem a Pesta félelme alaptalan és biztos vagyok benne, hogy Győző még sokáig kezeli ezt az oldalt. Én személy szerint nem félek tőle, hogy a FB csoport konkurencia lenne.
Hiszen ha megnézitek jelenleg 485 tag van beregisztrálva, ami nagyon jól hangzik, De le merem fogadni, hogy jelentős részük azt sem tudja mi az a CX. Egy darabig én is tag voltam de amikor valaki egy 1200-as Kawasakival belépett akkor azt mondtam, hogy én erre nem vagyok kíváncsi és mivel oda csak két ember regisztrál (a boldog és a boldogtalan) kiléptem.Előbb-utóbb teljesen felhígul az a csoport is. Lehet, hogy ez másokat nem zavar de engem igen.
Amikor a CX-t eladtam és megvettem az FJS-t kértem a Győzőt, hogy rakjon át a szimpatizánsok közzé mert nem szeretnék kiesni a csoportból. Nem felejtem el soha, hogy ez a kis közösség már az első alkalommal befogadott. Gondolatom szerint amíg itt szerveződnek találkozók, tudjuk egymás telefonszámát, és az összejöveteleken ott tudjuk folytatni a beszélgetést ahol előtte abbahagytuk, igenis van létjogosultsága ennek az oldalnak.
Akik itt vagyunk szerintem is egy kicsit többek vagyunk mint márkatársak. (Kivéve Oszy az a disznó aki még Erdélybe sem ment veletek :lol: )
Szerintem előbb-utóbb újra felfut a fórum.
Remélem az őszi találkozóra el tudunk mi is menni.
Addig is vigyázzatok magatokra!
Üdv Zpityu

Avatar
Oszy
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 09:56
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Re: CX/GL Te és Motorod

#7140

Hozzászólás Szerző: Oszy » 2020.07.06., hétf. 09:34

Szia Zpityú és mindenki,

Én nem félek, hogy ez a fórum eltűnik, mert vagyunk még páran akik nem a FB-n élik életüket. Többnyire ami ott van értéktelen híg fos.
Az, hogy itt az aktivitás nem olyan ez a FB-nek is köszönhető, ma mindenki nem csak a fiatal suhancok FB-nak.
Igen, ahogy mondod, már nem csak a CX tart össze mert barátok is vagyunk, kivéve te mert eladtad a CX-et. :lol: :lol: :lol:
A szezon nyitón most is ott volt a mag. Természetesen akinek munkája, magánélete ezt ellehetetlenítette, megértem. Vannak prioritások. Akár hogy is a motorozás többünknek Hobby, van akinek az élete, minden tiszteletem.(és irigy vagyok ;) :lol: :lol: )

Visszatérve z aktivitásra, tudom és néha én is így vagyok, hogy csak olvasom, mert nincs mondanivalóm, habár a lenti ábra sokat elárul. Sajnos csak a 3ik helyen vagyok. :lol: :lol:
Igen, tudjuk egymás számét szoktunk is beszélgetni. Van amit telefonon mert nem a fórumra való, meg egyébként is az élő beszéd más, ha már naponta nem is találkozunk.
Én megfogadtam, a CXet nem adom el. Fgyözőt idézve, 2 lovat egy seggel nem lehet megülni, de lássunk csodát ő is vett valamit, most már 2x. ;) ;)
Ez így helyes, 40 éves vasak és ideje nyugdíjazni. Nem azt jelenti, eltesszük a polcra, de én már sajnálom napi használatra és hosszú autópályákon húzni. Erre valóak a mai gépek, ezért is van nekem másik. Sosem értettem máig minek több motor, most már tudom. Mindegyik más.

De, ezután a CX-es bulikra, ha tehetem CX-el megyek. Nem adom el mert nem kér enni, és a fenntartási költség is annyi amit szerencsére fájdalom nélkül kifizetek. Szeretném, ha a fiam megörökölné vagy a lányom, mert mintha ő inkább motorozna. Majd kiderül.

Egyszóval vagyunk és leszünk!
Mindenkinek jó egészséget, kitartást és mielőbb találkozzunk!

CX.png
CX.png (6.97 KiB) Megtekintve 7141 alkalommal
A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 19 vendég